İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uzaktan Atölye Lideri Eğitimi Kursu

Öğretmen ve yönetici eğitimlerinde atölye lideri olmak ister misiniz?

Bi’okul OnLine İşbirliği ile 

İçerik Temaları

·         Liderlik ve kişilik

·         Eğitim kurumu yöneticiliği

·         Yetişkin eğitimi ve psikolojisi

·         Atölye liderliği yetkinlikleri

·         Atölye planlama ve uygulama

·         Atölye içeriği hazırlama

·         Web 2.0 araçlarını kullanma

·        Uzaktan atölye uygulamaları

Yöntem

Uzaktan eğitim

8 gün – 12 Oturum

Eğitim Günleri ve Süresi

20-24-27 Şubat-3-6-10-13-17 Mart 2021

Çarşamba ve Cumartesi  Günleri

Çarşamba 20:00-21:30 bir oturum

Cumartesi 9.30-10-45 ve 11.15-12.30 arası ikişer oturum

Başarı Koşulları

·       12 oturumdan 8’inde canlı derse katılmış olmak

·         Bütün oturumlar için 100-250 kelime arası yansıtma ödevi hazırlamak

·         Okuma ödevlerini tamamlamak

·         180 dakikalık atölye planı hazırlamak

Programı başarı ile tamamlayanlardan gönüllü olanlar Öncü Okul Yöneticileri Derneği Eğitim Kurumları İçin Yöneticilik Atölyeleri Projesi kapsamında Uzaktan Atölye Lideri olacaklar.

Programda Ders Verecek Öğretim Elemanları

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Prof. Dr. Selahattin Turan

Prof. Dr. Bahri Aydın

Doç. Dr. İbrahim Hakan Karataş  

Dr. Ömer Avcı

Dr. İsmail Tonbuloğlu

Dr. Sinan Köseoğlu  

Dr. İbrahim Hakkı Bulut

Elzem Durmuş

Muhammet Yılmaz

Yunus Emre Karahan

Abdurrahman Kaçmaz

Ali Vurgun

ve Bi’Okul Online Atölye Liderleri

Necati Arpacı

Sabiha Sevgi

Esra Güneş

Başvuru Yapacaklara Öneriler

·         Tercihen yüksek lisans mezunu olmak

·         Tercihen eğitim kurumlarında öğretmen ya da yönetici olarak çalışmış/çalışıyor olmak

·         Tercihen eğitim, öğrenme, liderlik veya yönetim alanlarından birinde bir konuda uzmanlık sahibi olmak

Ücret

350 tl (KDV Dahil)

Ödeme Bilgileri

Hesap Adı : ÖNCÜ YÖNETİCİLER EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ

İşBankası Çamlıca / İstanbul
TR16 0006 4000 0011 1810 5687 41

KuveytTurk Bulgurlu Şubesi (176)
TR44 0020 5000 0946 1299 3000 01

Not: Öncü Okul Yöneticileri Derneği üyeleri için ücretsizdir.

Son Başvuru Tarihi

16 Şubat 2021 Salı 23.59

Başvuru Formu

https://forms.gle/K2dJYV9Bty6hyit38

Not: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için ödeme dekontunu/bilgisini bilgi@oncuyoneticiler.org.tr eposta adresine ya da aşağıdaki telefon numarasına göndermeniz gerekmektedir.

Bilgi ve İletişim

Çetin Yıldız

Öncü Okul Yöneticileri Derneği

YK Başkan Yardımcısı 

0 532 781 50 70

bilgi@oncuyoneticiler.org.tr

 

Mezunlar Kurs Hakkında Ne Dediler?

Evet beklentilerimi karşıladı. Yetişkin eğitimi, atölye planlama-uygulama konuları için yararlı bir eğitim oldu. Zoom üzerinden yapılan seminerlerin daha sonra paylaşılması çok daha verimli olabilir.

Beyza Hıdır

Beklentilerimin üstündeydi. Ciddiyetin, takibin, verilen ödevlerin çok faydasını gördüm. Seminerci ve eğitimci hocalarımız çok yetkin kişilerdi. Teşekkürler.

Erol Demir

Etkili ve verimliydi. Değerli hocalarımızın seminerlerine katılma, çok sayıda makale okuma, izleme, yorumlama ve paylaşma imkanı buldum. Kısa sürede çok yoğun düşünme fırsatım oldu.

Katılımcı1

Aldığım atölye eğitimine vesile olan hocalarıma ve eğitimi veren siz değerli liderlerimize çok teşekkür ediyorum. Almış olduğum eğitim beklentilerimi fazlasıyla karşıladığını düşünüyorum. Tüm çalışmaları özellikle takdir ediyorum. Teşekkür ederim.

Hüsameddin Sayal

Atölye lideri eğitimi için emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Kesinlikle çok faydalı, öğretici bir süreçti. Uzaktan eğitimin bazı handikapları olsa da Kocaeli’de ikamet ettiğimden İstanbul merkezli yüz yüze bir eğitime katılmam mümkün olmayacaktı. Böyle düşününce eğitimin uzaktan olması bir avantaj oldu. Birçok hocamızı bu eğitim vesilesiyle dinleme imkanına eriştik, çokça istifade ettik. Google classroom uygulamasını tecrübe etmiş oldum. Takip açısından gayet etkin ve kolaylaştırıcıydı. Bazı makale ve seminer dinleme metinleri çok özenli seçilmemiş. Çok öğretici olmayan ya da birbirinin tekrarı olan örnekler vardı. Bu konuda iyileştirme yapılırsa daha ideal olacaktır. Tekrar emekleriniz için teşekkürler.

İbrahim Yıldız

Meslek adına çok verim aldığım ve farklı alanlarda doyum aldığım bir atölye oldu. Şu ana kadar aldığım en muhteşem atölyelerinden biriydi. Her anlamda kendi adıma verim aldım.

Katılımcı2

Atölye Liderliği Eğitimi kendi açımdan verimliydi. Beklentilerimi büyük oranda karşıladı. Online olarak yapılması büyük bir avantaj. Hepimiz için bir kolaylık. Tüm bunlara rağmen böyle bir eğitimin yüz yüze verilmesi çok daha yararlı olacaktır.

Mehmet Ceran

Farkındalık kazandırması açısından beklentimi karşıladı ayrıca güven ve motivasyon konularına değinilmesi bilgi açısından tazeleyici oldu.

Merve Karakuş

Çok verim aldığım bir çalışma dönemi oldu benim için. Yetişkin eğitimi yapmada da yetişkinlerle çalışan herkesin özellikle dinlemesi gereken oturumlar oldu.

Muhammet Raşit Güngör

Baştan sona çok güzel hazırlanmış bir çalışma. Benim özel durumundan tamamına maalesef katılamadım. Ama katıldığım her aşama bana mesleği geliştirme imkanı sundu. Süreç iyi planlanmış ve kurs sonunda katılımcıların donanımı hızlı bir şekilde tamamlanıp sahaya yönelik çalışma yapmaya yöneltiyor.

Murat Köktepe

Androgoji eğitimlerine eğitimci olarak katılmıştım ama herhangi bir eğitimim bu seviyede olmamıştı. İlk defa yetişkin eğitimlerinde farklı alanlardan oluşan konularda eğitim alma, makale okuma ve yansıtma yazma imkanını bu çalışma ile bulmuş oldum. 40’ından sonra başlayan yüksek lisans eğitimim, almış olduğum farklı eğitimler vesilesi ile yetişkin eğitimine yönelmemi sağladı. Ben de eğitimler verebilirdim. Birkaç STK ile bir iki denememde bu işi başarabildiğimi ve yapabildiğimi keşfettim. Geçtiğimiz yıl çalıştığım özel okulun 25. dönem öğretmen yetiştirme akademisi eğitimini organize etme görevi tarafıma tevdi edilince daha yakından organizasyon tarafını ve farklı eğitimleri de gözlemleme şansım oldu. Ondan sonra da hala kendimi geliştirmek için eğitim faaliyetlerim devam etmekte ve detaylarını görmek için bir çok konuda eğitime de aktif olarak katılmaya ve hocalarla ilgili bilgi toplamaya devam ediyorum.Ancak bu grupta ve Öncü Yöneticilerin yapmış olduğu Atölye Liderliği Eğitimi bilgilerini görünce; el yordamı ve gözlemle yaptığım yetişkin eğitiminin mektepli kısmını da görüp daha da nitelikli bir halde düzenlemek için eğitimlere katılmaya karar verip başvurdum. Sağolun sizler de kabul edip gruba dahil ettiniz.

Bu eğitimin sonunda diyorum ki iyi ki başvurmuşum ve iyi ki beni de eğitime dahil ettiniz. Bu eğitimler benim ufkumu ve konu ile bilgimin daha artmasına vesile oldu. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.

Mustafa Canıtez

Benim için çok verimli geçen bir kurstu. Uzun zamandır bu kadar yoğun, etkili ve verimli bir kurs almamıştım. Tüm liderlerimize teşekkür ederim.

Onur Şahin

Atölye liderliği eğitimi benim için pandemi krizinin en önemli fırsatlarından biri oldu. Bu eğitimi en büyük ve güzel “koronobonus”lardan biri olarak değerlendiriyorum.
Bir süredir arayış içinde olduğum bir içerik olması bakımından da ayrıca kıymetli. Çünkü atölye liderliği konusunda ve kendi hazırlamış olduğum atölye planı çerçevesinde ulusal ve uluslararası birçok bağlantı kurmuş olmama rağmen böylesine yapılandırılmış ve ihtiyaca dönük bir kurs sayesinde amacıma ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum.
Bu eğitim sürecinin en güzel yanı, aldığımız eğitim sonunda somut bir ürün ortaya koyma çabası oldu. Sürecin en başından itibaren bu amaçla hareket etmek, hem dersler hem de okumaların odak noktasını şekillendirmiş ve katılım için müthiş bir gerekçelendirme olmuştur. Teorik olarak kurs içeriğinde paylaşılan birçok şeyin uygulamasını pratikte katılımcıların kurs süreci içinde yapması bu kursun en büyük artılarından birisidir.
Bir taraftan yetişkin eğitimi hakkında, atölye katılımcılarının özellikleri ve atölye konusundaki kuramsal bilgilerin olduğu seminerler diğer taraftan geniş yelpazedeki alternatif öneriler ve okumalar sayesinde daraltılmış, somut ve tutarlı bir içerik sunulmuştur. Derslerin okumalarla desteklenmesi katılımcıları odakta tutmak açısından faydalı olmuştur. 

Orhan Kaya

Beklentilerimi karşıladı. Google Classroom üzerinden tüm görevlendirmelerin yapılması, takibin sağlanması iletişimin sağlanması çok iyiydi.

Katılımcı3

Yetişkin eğitiminin farklılıklarını göstermesi açısından oldukça faydalı olduğunu düşünmekteyim. Aktif olarak atölye eğitimi vermesek de yönetim görevimiz gereği yetişkinlerin yönlendirilmesinden sorumluyuz. Bu bakımdan atölye iş hayatımızda da fayda gösterecek bir eğitim oldu.

Yunusemre Çendik

%d blogcu bunu beğendi: